PKEA


Klimatyzatory naścienne o wysokiej sprawności nawet w temperaturze -20 °C. Jednostki do montażu naściennego PKEA przeznaczone są przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych, np. pomieszczeń serwerowni, których schładzanie jest konieczne
nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Ponadto urządzenia te wyposażono
w automatyczny system przełączania, umożliwiający utrzymanie stałej temperatury wewnętrz-
nej nawet przy gwałtownych zmianach temperatury zewnętrznej.

W przypadku konieczności zainstalowania dwóch klimatyzatorów PKEA jest możliwość wykorzystania specjalnego interfejsu PAW-SERVER-PKEA który zarządza nadmiarowością i pracą alternatywną dwóch jednostek PKEA (po więcej szczegółów odnośnie pracy naprzemiennej jednostek, kliknij w obrazek)

Praca w trybie chodzenia Praca w trybie ogrzewania System Inverter atwe sterowanie za pomoc systemu BMS 16_seer_a2_71_200_130_fit_1jpg 16_scop_a1_44_200_130_fitjpg 5-letnia gwarancja Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachw Zdejmowany atwy w czyszczeniu panel Tryb wysokiej wydajnoci Tryb agodnego osuszania Tryb automatyczny urzdzenia inwerterowe Funkcja gorcego startu Zegar czasu rzeczywistego z podwjnym programatorem Sterownik bezprzewodowy z wywietlaczem LCD Automatyczny restart Dugie orurowanie Zdejmowana pokrywa grna Automatyczna diagnostyka

I think that, as life is action and passion, we should share the passion and action of our time at peril of being judged not to have lived at all.

 - Praca w trybie chłodzenia
Praca w trybie chłodzenia do temp. zewn. –10°C - Urządzenie może pracować w trybie chłodzenia przy minimalnej temperaturze zewnętrznej –10°C.
 - Praca w trybie ogrzewania
Praca w trybie ogrzewania do temp. zewn. –15°C - Urządzenie może ogrzewać w trybie pompy ciepła przy minimalnej temperaturze zewnętrznej –15°C.
 - System Inverter+
Urządzenia klasy Inverter+ maja charakterystyki o 20% lepsze od standardowych jednostek inwerterowych. Oznacza to o 20% niższe zużycie energii, a wiec o 20% niższe rachunki za prąd. Urządzenia Inverter+ nalezą do klasy A efektywności energetycznej — zarówno w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania.
 - Łatwe sterowanie za pomocą systemu BMS
W jednostce wewnętrznej wbudowane jest złącze przesyłania danych, które umożliwia łatwe podłączenie pompy ciepła firmy Panasonic do systemu zarządzania budynkiem, a następnie sterowanie nią.
 - 5-letnia gwarancja
Sprężarki całej serii objęte są 5-letnia gwarancja.
 - Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachów
Zapobiega powstawaniu przykrych zapachów w wymienniku. Aby zapobiec nadmuchiwaniu nieświeżego powietrza, przed rozpoczęciem czyszczenia wymiennika wentylator automatycznie wyłącza się.
 - Zdejmowany, łatwy w czyszczeniu panel
Panel przedni jest łatwy do utrzymania w czystości. Można go w prosty sposób zdemontować, a następnie umyć woda. Jeżeli panel przedni utrzymywany jest w czystości, urządzenie pracuje bardziej efektywnie, a przez to energooszczędnie.
 - Tryb wysokiej wydajności
Tryb ten pozwala szybko i skutecznie uzyskać komfortowa temperaturę w pomieszczeniu, nawet w wyjątkowo gorące lub mroźne dni. Urządzenie może osiągnąć zadana temperaturę w 15 minut.
 - Tryb łagodnego osuszania
Urządzenie pracujące w tym trybie eliminuje nadmiar wilgoci z powietrza i zapewnia komfortowe samopoczucie, bez konieczności zmiany temperatury.
 - Tryb automatyczny (urządzenia inwerterowe)
Po włączeniu tej funkcji urządzenie automatycznie przełącza się pomiędzy trybami chłodzenia i ogrzewania, utrzymując w pomieszczeniu zadaną temperaturę.
 - Funkcja „gorącego startu”
Jeżeli urządzenie rozpoczyna prace w trybie ogrzewania lub bezpośrednio po zakończeniu odszraniania, wentylator jednostki wewnętrznej włącza się dopiero wtedy, gdy wymiennik ciepła się nagrzeje.
 - Zegar czasu rzeczywistego z podwójnym programatorem
Funkcja ta umożliwia zaprogramowanie w ciągu jednej doby dwóch różnych godzin włączania i wyłączania urządzenia (godziny i minuty).
 - Sterownik bezprzewodowy z wyświetlaczem LCD 
 - Automatyczny restart
Funkcja zapewnia automatyczne ponowne włączenie urządzenia, którego praca została nagle przerwana, na przykład z powodu zaniku zasilania. Praca klimatyzatora zostaje niezwłocznie wznowiona przy zachowaniu wcześniej zadanych ustawień.
 - Długie orurowanie
Wartość określa maksymalna odległość pomiędzy jednostka zewnętrzna a jednostkami wewnętrznymi. Długie orurowanie pozwala na swobodę wyboru optymalnego sposobu instalacji.
 - Zdejmowana pokrywa górna
We wcześniejszych modelach klimatyzatorów o innych rodzajach obudowy, przeprowadzanie przeglądów i czynności serwisowych jednostek zewnętrznych było pracochłonne. Możliwość zdemontowania górnej pokrywy urządzenia w znaczący sposób ułatwia prowadzenie czynności serwisowych.
 - Automatyczna diagnostyka
Funkcja zapewnia automatyczne diagnozowanie przyczyn nieprawidłowej pracy urządzenia. Umożliwia skrócenie czasu serwisowania urządzenia.